Långsjöskolan
Ängsvägen 4
76231 Rimbo

Expedition
Tfn: 0175-73964 Rose-Marie Lönn
Tfn: 0175-74040 Veronica Zackrisson
Email: langsjoenheten@norrtalje.se

OBS! Sjukanmälan görs till telefon 0175-73970

Rånäs
Fasternavägen 24
762 96 Rånäs

Expedition
Tfn: 0175-74013
Email: balbroenheten@norrtalje.se

OBS! Sjukanmälan görs till telefon 0175-74013

Högstadiet

Mentorer/Klasslärare
Lö08A Irina Rubin irina.rubin@norrtalje.se
Lö08B Sara Lugnet sara.lugnet@norrtalje.se
Lö08C Fredrik Jakobsson fredrik.jakobsson@norrtalje.se
Lö08C Helene Tollbring helene.tollbring@norrtalje.se
Lö08D Anton Sandlén anton.sandlen@norrtalje.se
Lö08D Carina Granström carina.granstrom@norrtalje.se

Lö09A
Amanda Nitschmann amanda.nitschmann@norrtalje.se
Lö09B Magnus Karlsson magnus.karlsson@norrtalje.se
Lö09B Charlott Salo charlott.salo@norrtalje.se
Lö09C Pia Lundin pia.lundin@norrtalje.se
Lö09C Sara Sundblom sara.sundblom@norrtalje.se

Lö10
Helena Alfredsson helena.alfredsson@norrtalje.se
Lö10 Jennie Pettersson jennie.pettersson@norrtalje.se
Lö10 John Dilellio john.dilellio@norrtalje.se
Lö10 Erico Oller Westerberg erico.oller-westerberg@norrtalje.se
Lö10 Ella Binder ella.binder@norrtalje.se
Hillevi Nordin hillevi.nordin@norrtalje.se

Mellanstadiet

Lö11 Carina Sjölander carina.sjolander@norrtalje.se
Lö11 Lotta Boldh ann-charlotte.boldh@norrtalje.se
Lö11 Margareta Lindberg margareta.lindberg@norrtalje.se
Lö11 Åsa Ulfhielm asa.ulfhielm@norrtalje.se

Lö12 Karin Dyvik karin.dyvik@norrtalje.se
Lö12 Sandra Emmoth sandra.emmoth@norrtalje.se
Lö12 Carina Olofsson Persson carina.olofsson-persson@norrtalje.se

Lö13 Johan Eskhult johan.eskhult@norrtalje.se
Lö13 Johanna Markström johanna.markstrom@norrtalje.se
Lö13 Per Olsson per.olsson@norrtalje.se
Lö13 Mariss Sommerström mariss.sommerstrom@norrtalje.se

Lågstadiet

Lö14 Tina Magnusson tina.magnusson@norrtalje.se
Lö14 Linn Emmoth linn.emmoth@norrtalje.se
Lö14 Irene Jöngren irene.jongren@norrtalje.se

Lö15 Anette Lubi anette.lubi@norrtalje.se
Lö15 Maria Wahlstrom maria.wahlstrom@norrtalje.se
Lö15 Malin Granat malin.granat@norrtalje.se
Lö15 Hanna Hellström hanna.hellstrom-sjoblom@norrtalje.se

Lö16 Petra Eriksson petra.eriksson@norrtalje.se
Lö16 Camilla Modenius camilla.modenius@norrtalje.se
Lö16 Malin Mörnberg malin.mornberg-rosling@norrtalje.se

Lö17 Helene Eriksson helene.eriksson@norrtalje.se
Lö17 Birgitta Holmberg birgitta.holmberg@norrtalje.se
Lö17 Eva Nydahl eva.nydahl@norrtalje.se
Lö17 Elisabeth Hedlöf elisabeth.hedlof@norrtalje.se

Fritids

Humlan (Fsk)
langsjofritids.humlan@norrtalje.se
Tfn 1: 0175-73984, 073-9623421
Tfn 2: 0175-73962, 073-9623968
Christina ”Tinna” Holm Lans christina.holm-lans@norrtalje.se
Mari-Louise ”Lotta” Danielsson mari-louise.danielsson@norrtalje.se
Catarina Forsling catarina.forsling-vesterberg@norrtalje.se
Mikael Grann mikael.grann@norrtalje.se

Sländan (åk 1)
langsjofritids.slandan@norrtalje.se
Tfn: 0175-74061, 073-5582189
Marianne Fredriksson marianne.fredriksson-jonsson@norrtalje.se
Solveig Jansson solveig.jansson@norrtalje.se
Sandra Danielsson sandra.danielsson@norrtalje.se
Ellinor ”Ellis” Lönn ellinor.lonn@norrtalje.se

Myran 1 (åk 2)
langsjofritids.myran@norrtalje.se
Tfn: 0175-74068, 073-9623423
Tfn: 0175-74046, 073-9623837
Therese Johansson therese.johansson@norrtalje.se
Johan Karlsson johan.karlsson@norrtalje.se
Emmy Naess emmy.naess@norrtalje.se

Myran 2 (åk 2)
langsjofritids.myran@norrtalje.se
Tfn: 0175-74063, 073-5582191
Gunilla Johansson gunilla.johansson2@norrtalje.se
Kenta Höijer kent.hoijer@norrtalje.se
Verone Binnefors verone.binnefors@norrtalje.se

Nyckelpigan (åk 3)
langsjofritids.nyckelpigan@norrtalje.se
Tfn: 0175-74067, 073-5582322
Madelene Olausson madelene.olausson@norrtalje.se
Susanne Nordin susanne.nordin-sodergren@norrtalje.se
Jessika Skans jessika.skans@norrtalje.se

Klubben (åk 4-6)
langsjofritids.klubben@norrtalje.se
Tfn: 0175-73966, 073-9623420
Jerry Björling jerry.bjorling@norrtalje.se
Amanda Sporrong amanda.sporrong@norrtalje.se

Resursklass och särskild undervisning

Telefonlista

Ledning-square750

Rektor, Niclas Gustafsson,  0175-74041
niclas.gustafsson@norrtalje.se
Biträdande rektor, Erik Nord, 0175-73961
erik.nord@norrtalje.se
Biträdande rektor, Sara Björklund, 0175-73963
sara.bjorklund@norrtalje.se
Biträdande rektor, Cecilia Evans, 0175-73960
cecilia.evans@norrtalje.se

Sporthallen 0175-73979
Sparbankshallen 0175–74064
NO-salar 0175-73969
Trä- och Metallslöjd 0175-74051
Textilslöjd 070-6609319
Köket 0175-73977, skolmatirimbo@norrtalje.se
Skolsköterska, Anna Österberg, 0176-284261
Skolsköterska, Charlotta Nilsson, 0176-284262
Skolpsykolog, Gamileh Nilsson,
0176-284287, gamileh.nilsson@norrtalje.se
Skolkurator Bålbro, Berit Pettersson,
073-9623623, berit.pettersson@norrtalje.se
Skolkurator Långsjö/Rånäs, Daniela Hellström,
073-9623121, daniela.hellstrom@norrtalje.se
SYV, Elisabeth Palmcrantz,
0176-71944, 073-558 24 68
elisabeth.palmcrantz@norrtalje.se
IT-ansvarig (han som hjälper till med datorerna), Emil Wickman, 0175-74043
emil.wickman@norrtalje.se
Kulturskolan 0175-545445

Låg/Mellan/Fritids 0175-74046
Mellanstadiet Pav. 0175-74049
Högstadiet 0175-74047
F-5, TM, GS-TS 0175-73974
Förberedelseklass 0175-73923
Resursklass 0175-73973

f-002